В Дитячому екологічному центрі вже 29 років працює Міжшкільний екологічний музей.

 

 

Музей має почесні звання: «Народний музей» (2005 рік) та «Зразковий музей» (2008 рік)

                                              (2021 рік - підтверджене звання).

 

 

Робота музею спрямована на розкриття екологічних проблем рідного краю через музейні експонати, формування у дітей та учнівської молоді сучасного екологічного світогляду та екологічно грамотної поведінки – дбайливого ставлення до природи, розуміння її цінності.

 

В основу створення музею закладені місцеві краєзнавчі умови та реальний екологічний стан міста Кам'янське та Дніпропетровської області.

 

Експозиція музею відповідає сучасним науковим і естетичним вимогам, налічує 3531 справжніх експонатів, які розташовані в п’яти залах музею.

 

Зала №1 «Природа і первісна людина» – для кращого уявлення еволюції життя на Землі на стінах зали представлений яскравий розпис з урахуванням геохронології. Також демонструються справжні експонати: відбитки рослин і безхребетних тварин на камені, закам'янілі рештки трилобітів, белемнітів, молюсків, зуби викопної акули, кістки великих тварин – мамонта, шляхетного оленя, бізона.

 

Флора та фауна степової частини Дніпропетровщини відображені на діорамі «Скіфський степ».

Зала № 2 «Розвиток землеробства на Дніпропетровщині» – в цій залі розкриваються етнографічні  особливості краю XVIII-XX ст. та виникнення екологічних порушень в землеробстві, проблеми вирощування зерна та їх вирішення за допомогою генетики та селекції.

 

Також демонструється колекція насіння зернових культур: пшениці, гречки, кукурудзи, овесу, жита, проса, ячменю. Представлені п'ять сортів пшениці: «Одеська-51», «Іллічівка», «Старт», «Істок», «М'яка».

 

На стіні зали зображений яскравий розпис пейзажу українського села. Відображений інтер'єр хати селянина, показана велика кількість предметів ремесла, побуту, одягу, які відображають основні риси традицій та обрядів населення рідного краю.

Зала № 3 «Проблема харчування – екологічна проблема» – розкривається історія розвитку хліборобства з давнини до сьогодення.

 

Представлені гербарії зернових культур (пшениця, рис, гречка, просо, овес, жито). Можливо побачити макет вітряного млина, схеми і фото сучасного хлібозаводу, зразки борошна, круп, комбікорму для риби, домашньої худоби та птиці. Демонструється  використання зернових культур у народному господарстві.

 

Також предствлені зразки хлібобулочних, макаронних та кондитерських виробів підприємств м. Кам'янське.

Зала № 4 «Екологічний стан м. Кам’янське». В експозиції представлені мінерали, гірські породи та корисні копалини Дніпропетровської області.

 

Демонструється вплив промислових підприємств міста на навколишнє середовище та стан здоров'я населення, який залежить від рівня забруднення промисловими викидами. Про це свідчать документи, фотографії, графіки, діаграми, наглядно демонструють вологі препарати людини.

Зала № 5 «Дніпропетровщина заповідна» – знайомить з природно-заповідним фондом Дніпропетровщини, з дивовижним світом рослин і тварин, зміною ландшафтів.

 

В залі представлені колекції метеликів, опудала птахів та ссавців, гербарії водоростей та вищих судинних рослин, вологі препарати плазунів та земноводних.

Кожна дитина має бути екологічно освіченою, а серце і розум повинні бути одухотворені любов'ю до всього живого.

 

Запрошуємо до Міжшкільного екологічного музею!

 

Для дошкільнят,учнів і молоді різних вікових категорій проводяться оглядова екскурсія по 5-ти залах музею та тематичні екскурсії.

 

Для дошкільнят та учнів 1-4 класів:

 

- «Збережемо рідну природу»;               - «Від зернинки до окрайця».

- «Ти – частина живої природи»;            - «Природа і первісна людина»;

- «Що в лісі росте, хто в лісі живе»;      - «Мандрівка в минуле Землі»;

- «Вклонимося хлібу – він святий»;      - «Наші друзі-звірі і птахи»;

- «Людина – частина природи»;             - «В гостях у первісного хлопчика».

 

Для учнів середньої школи:

 

- «Розвиток життя на Землі»;

- «Природа і майбутнє цивілізації»;

- «Екологічний стан м. Кам'янське»;

- «Навколишнє середовище та його охорона»;

- «Розвиток землеробства на Дніпропетровщині»;

- «Корисні копалини краю та рекультивація земель».

 

Для старшокласників, молоді:

 

- «Еволюція відносин людини і природи»;

- «Життя, як воно виникло»;

- «Екологічний стан міста та шляхи його покращення»;

- «Дніпропетровщина заповідна».

Для замовлення екскурсій звертатися за електронною адресою:

dec_unat@ukr.net

Чекаємо на Вас за адресою:

м.Кам’янське, вул. Кільцева, буд.3.

Їхати маршрутними таксі №№ 2А, 10 до зупинки «Переїзд Дніпробуду».

Масова робота в музеї

 

Для зміцнення зв’язків дитячих колективів гуртків Дитячого екологічного центру з життям міста, з навколишнім природним середовищем, в музеї проводяться різноманітні масові науково-просвітницькі заходи, які базуються на використанні кращих зразків музейного зібрання. Це тематичні вечори, конкурси, зустрічі з вченими, виступи екологічного театру тощо.

Методична робота в музеї

 

Також в музеї проводиться методична робота – консультації, семінари, конференції для різних категорій педпрацівників. За 25 років роботи на базі музею було проведено біля 100 семінарів міського, обласного та всеукраїнського рівнів.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

міжшкільнОГО екологічнОГО музеЮ