У рамках 100-річчя юннатівського руху Обласним еколого-натуралістичним центром (м. Дніпро) проведено обласний семінар з аграрного напряму, квітникарства та озеленення закладів освіти за темою: "Використання сучасних технологій при вирощуванні сільськогосподарських культур на НДЗД та догляді за тваринами в НДТК закладів освіти".

️Його метою було підвищення професійної компетентності педагогів в організації дослідницької роботи на навчально-дослідних земельних ділянках закладів освіти, ознайомлення з сучасними технологіями при вирощуванні сільськогосподарських культур та використання різних добавок, преміксів при догляді за тваринами в навчально-дослідних тваринницьких комплексах, активізації участі у профільних масових заходах всеукраїнського та обласного рівнів.

 

️До участі в семінарі поряд з педагогами Дніпропетровської області долучилися й педагоги Дитячого екологічного центру м. Кам'янського. Всього в його роботі взяли участь 105 педагогів.

 

З вітальним словом до учасників семінару звернулася Галина Крикун, заступник директора з виховної роботи КЗО "ОЕНЦДУМ", яка ознайомила його учасників з інформацію щодо відзначення 100-річчя ювілею екологічної, біологічної та агрономічної позашкільної освіти на Дніпропетровщині та в Україні, доповіла про випуск нової навчально-методичної літератури КЗО ''ОЕНЦДУМ" за аграрним та екологічним напрямом.

 

️Алла Іванус, методист КЗО "ОЕНЦДУМ", надала інформацію про підсумки участі закладів освіти області в організаційно-масових заходах за аграрним, лісівничим та квітково-дендрологічним напрямом за 2024 рік, рекомендації щодо активізації участі здобувачів освіти у профільних конкурсах та акціях у 2025 році, розглянула питання підготовки документації щодо роботи на НДЗД, визначила напрями дослідницької роботи з юннатами.

 

️Цікавими були виступи доповідачів Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Володимирського лицею Межівської селищної ради, комунального закладу освіти "Обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді", які презентували власні дослідницькі роботи на теми:

"Використання районованих сортів і гібридів овочевих культур на шкільних ділянках НДЗД";

"Культури і технології для виробництва мікрозелені. Дослідницька робота юннатів по вирощуванні мікрогріну.";

"Перспективні напрями у годівлі продуктивних тварин та птиці". Дослідницька робота з юннатами";

"Організація та проведення дослідницької діяльності здобувачів освіти в галузі рослинництва".

 

Педагоги ДЕЦ вдячні організаторам семінару та доповідачам за отриману інформацію щодо використання сучасних технологій в аграрному напряму, квітникарстві та озелененні.